Ülevaade meie pakutavatest läätsedest

Pakume ainult Prantsuse firma Essilor läätsi. Essilor on maailma juhtiv prilliläätsede tootja ja Essilori läätsed on kvaliteetsed.

Läätse materjal

Pakume polümeer- ehk plastläätsi. Tänaseni toodetakse ka klaas- ehk mineraalläätsi. Klaas on kriimustuskindlam ja parema UV-kaitsega kui plast, aga tänapäevased pinnakatted annavad need omadused ka plastläätsedele. Klaas on kergesti purunev, aga plast on tugevam ja kergem. Seetõttu on mineraalläätsede eeliseid niivõrd vähe, et me neid enam ei müü.

Murdumisnäitaja ehk refraktsiooniindeks

Läätse murdumisnäitaja ehk refraktsiooniindeks näitab, mitu korda erineb valguse faasikiirus läätses valguse kiirusest vaakumis. Ehk maakeeli, mida suurem see arv on, seda õhemaid läätsi saab teha. Essilori tavalised läätsed on murdumisnäitajaga 1,5 ja kalleimad murdumisnäitajaga 1,8. Teemantil oleks see näitaja 2,4, aga arusaadavatel põhjustel pole selliseid prilliläätsi veel müüki pandud. Tavalisi prille ei ole erilist mõtet tellida üliõhukeste klaasidega, aga inimeste jaoks, kellel on kange miinus, muudab parem murdumisnäitaja väga palju, sest prillid ei pea olema nii paksud. Kui sinu prillid pole väga paksud, siis on tavalised läätsed on väga head. Tavaläätsed on kõige selgema pildiga.

Abbe arv

Läätse Abbe arv näitab läätse murdumisnäitaja muutust sõltuvalt valguse lainepikkusest. Arv on pöördvõrdeline: mida väiksem muutus on, seda suurem Abbe arv. Ideaalis oleks vaja, et läätse murdumisnäitaja oleks kõigi lainepikkuste puhul sama, sest murdumisnäitaja muutused tekitavad moonutusi ja ebameeldivaid efekte.

Inimsilma Abbe arv on umbes 45. Soovitavalt peaks prillide Abbe arv olema suurem kui inimsilma oma, sest väiksem Abbe arv on märgatav. Parimad prilliläätsed on Abbe arvuga 58, kehvemad 30 ringis.

Tihedus

Materjali tihedus näitab, kui raske see on. Mida suurem tihedus, seda raskemad prillid. Loomulikult sõltub prillide reaalne kaal ka läätsede paksusest.

Plastläätsede tihedus on umbes 2 korda väiksem klaasläätsede omast, seega on plastläätsed 2 korda kergemad.

Essilor Orma 1,5

Need on tavapaksusega läätsed. Soovitame neid kõigile, kellel ei ole kanged prillid, sest nende optilised omadused on väga head.

Murdumisnäitaja1,5tavaline
Abbe arv58suurepärane
Tihedus1,32plastläätsede keskmine

Essilor Ormix 1,6

Tänu suuremale murdumisnäitajale on need läätsed kuni 30% õhemad kui tavaläätsed. Soovitame kõigile, kelle prillid on nii kanged, et tavaläätsed tunduvad paksud. Õhem lääts sobib paremini ka erinevatesse raamidesse.

Murdumisnäitaja1,6hea
Abbe arv41keskmine
Tihedus1,30plastläätsede keskmine

Essilor Stylis 1,67

Need läätsed on meie pakutavatest oma murdumisnäitajalt parimad. Vali need läätsed, kui sul on vaja kangeid prille. Tavaprillide jaoks me neid ei soovita, sest optiline kvaliteet ei ole nii hea (Abbe arv on madal).

Murdumisnäitaja1,67hea
Abbe arv32halb
Tihedus1,36plastläätsede keskmine

Pinnakate

Kuigi toodetakse ka pinnakatteta läätsi, siis meie neid ei paku. Hea pinnakate vähendab peegeldusi, pakub kaitset UV-kiirguse eest ja teeb läätsed kriimustuskindlamaks ning kergemini puhastatavaks.

UV-kiirgus kahjustab silmi

Kõik on kuulnud, et ultraviolettvalgus on kahjulik nahale. Samamoodi on see kahjulik silmadele. Kahjustuse mõju pole kohene, vaid avaldub elu jooksul, kiirendades silmade vananemist.

Kõik meie pakutavad läätsed ja nende pinnakatted kaitsevad silmi UV-kiirguse eest. Parima kaitse jaoks vali EPS-läätsed, millesse on integreeritud Eye Protect System, mis pakub parimat kaitset.

Kahjulik violetne valgus

Violetne valgus on pikema lainepikkusega kui ultravioletne, kuid seegi kahjustab aja jooksul silmi. Seda valgust annavad ka arvutite ja nutiseadmete ekraanid. EPS-läätsed (Eye Protect System) pakuvad kaitset selle valguse eest. Arvutiläätsed kannavad nime Crizal Prevencia. Seda katet on saadaval ka kombinatsioonis EPS-iga, ja see kombinatsioon annab parima võimaliku kaitse.

Lisaks on leitud, et violetse spektri küllus segab silmal teravustamist. Selle väljafiltreerimine teeb niisiis pildi teravamaks ja vähendab silmade väsimist.

Läätse kaitsmiseks

Kõigil läätsedel on kriimustus- ja määrdumiskaitse. Kallimatel pinnakatetel on ka tolmu tõrjuvad omadused. Samuti on Essilori pinnakatted vett tõrjuvad. See hoiab prillid vihma käes puhtamad.

Essilor Crizal Rock

See on Essilori uusim täiustatud tehnoloogial põhinev pinnakate, mis on kõige tugevama kaitsega mustuse ja kriimustuste vastu.

Essilor Crizal Prevencia

See on arvutitööks sobiv lääts, sest sel on violetse valguse kaitse. See kaitse on kasulik ka igapäevasel kasutamisel. Parima kaitse saavutamiseks kombineeri Prevencia pinnakate EPS-läätsega.

Essilor Crizal Sapphire HR

See pinnakate peegeldab kõige vähem ja muudab läätsed peaaegu nähtamatuks. See on esimene pinnakate, mis on mõeldud vähendama peegeldusi kõikidest suundadest, valguse lähtenurgast sõltumata.

Essilor Crizal pinnakatete võrdlustabel

Rock Prevencia Sapphire HR
Peegeldused◆◆◆◇◆◆◆◇◆◆◆◆
Kriimustused◆◆◆◆◆◆◆◇◆◆◆◇
Mustus◆◆◆◇◆◆◆◇◆◆◆◇
Vesi◆◆◆◇◆◆◆◇◆◆◆◇
Tolm◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆◆
Violetne valgus◇◇◇◇◆◆◆◇◇◇◇◇
UV-kiirgus (E-SPF)353535

Päikeseprillid

Meilt saab nii isetumenevaid kui ka toonitud Essilori läätsi. Alternatiiviks on magnetiga prilliraamide külge kinnituv päikesekaitseklaas.

Isetumenevad läätsed

Isetumenevate läätsedega päikeseprillid on kogu aeg kaasas. Vahel võib olla ebameeldiv, et tumeduse muutumine võtab aega.

Essilor Transitions

Need läätsed on toas läbipaistvad ja läätsede tumedus muutub kiiresti. Väga ereda päikesevalguse käes ei lähe nad nii tumedaks kui Transitions XTRActive läätsed. Autos need läätsed ei tumene.

Essilor Transitions XTRActive

Need läätsed on toas veidi tumedad ja läätsede tumedus muutub aeglasemalt. Ereda päikesevalguse käes lähevad need hästi tumedaks. Need läätsed tumenevad hästi (klassini 2) ka autos.

Toonitud läätsed

Toonitud läätsi saab tellida erineva tumedusklassiga. Essilor Crizal Sun UV pinnakate on hea kriimustuskindlusega.

Variante on teisigi. Küsige pakkumist, kui teil on erisoove.

Klass 385%Mägedes ja merel kandmiseks.
Klass 262%Päikesepaistelise ilmaga kandmiseks.
Klass 135%Poolpilves ilm. Efektsed värvitoonid. Oranž parandab nähtavust pilves ilmaga.
Klass 018%Pilves ilm. Ilu pärast kandmiseks. Kollane parandab nähtavust udus.